III. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle
Szerző: Admin
III. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle
A mostani szemle célja – akárcsak az előző kiadásoké – kapcsolatot teremteni az alkotók és a közönség között, esélyt adni a személyes találkozásra.

A szemlén székelyföldi témájú dokumentumfilmeket vetítenek helyi partnerek közreműködésével Kovászna, Hargita és Maros megye több településén, helyi művelődési házakban, kultúrotthonokban, múzeumokban, könyvtárakban, iskolákban, klubokban, kávézókban, galériákban, esetenként a film készítőinek jelenlétében.

Ez a szemle igyekszik közösségi élményt kovácsolva a filmvetítésből, a figyelem középpontjába hozni a székelyföldi filmes alkotókat, műhelyeket. 
 
A program főszervezője a Kovászna Megyei Művelődési Központ ÉS Kovászna Megye Tanácsa; Társszervező a Bibliofil Alapítvány M. E., a Hargita Megyei Kulturális Központ, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont, a Kájoni János Megyei Könyvtár, a Kónya Ádám Művelődési Ház, valamint a MUKKK Kulturális és Ifjúsági Egyesület.

Tervezett vetítések
 
Ikafalva, Kultúrotthon
Október 20., csütörtök, 18.00 óra
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016) 
 
Szentlélek, Kultúrotthon
Október 19.00, szerda 19 óra
Székely mesterségek könyvbemutató
 
Felsőrákos, Kultúrotthon
Október 16., vasárnap 17.00 óra
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
 
Kézdivásárhely, Vigadó
Október 14., péntek 18.00 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Daczó Katalin, Berszán Árus György – Rubin stúdió: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Somogyi Csaba, Bartók Emese: Kötelékekben 7’ (2015)
Csúcs Mária, Csúcs Péter: Kipattintott napszilánkok 5’ (2015) 
 
Illyefalva, 
Október 17., hétfő 17.00 óra
Fábián Andor (rendező), Fábián Kornélia (producer), Farkas Antal (operatőr): Testszobrászok viadala 35’ (2016)
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
 
Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár
Október 14., péntek 17.00 óra
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Október 19., szerda 17.30 óra
Simon József, Kinda István: Molnárság, gabonaőrlés a kisbaconi vízimalomban 14’ (2015)
Daczó Katalin, Berszán Árus György – Rubin stúdió: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Helyi szervező: Kájoni János Megyei Könyvtár
 
Csíkszereda, Taploca utca, Kós Károly Szakközépiskola fiúbentlakása
október 18., 18.00 óra 
Simó József, Kinda István: Fafaragás. A csernátoni Haszmann-műhely hagyományos jelképei 14’ (2015)
Fábián Kornélia, Farkas Antal: Testszobrászok viadala 35’ (2016)
október 20., 18.00 óra
Daczó Dénes, Berszán Árus György – Rubin Stúdió: Negyedszázad negyedéve 54’ (2015)
Helyi szervező: Csángó továbbtanulók közössége
 
Székelykeresztúr, Erdélyi ifjúsági Egyesület székháza (Kriza János utca 11. szám alatt)
Október 13., csütörtök 18.00 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Daczó Katalin, Berszán Árus György – Rubin stúdió: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Helyi szervező: Erdélyi Ifjúsági Egyesület, Polgármesteri hivatal
 
Gyimesközéplok, A Kultúrotthon Gyűlésterme
Október 20, csütörtök 14.00 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Helyi szervező: Gyimesközéploki kultúrotthon

Szépvíz, Községháza – Pinceterem
Október 20., csütörtök 19.00 óra
Csúcs Mária, Csúcs Péter: Kipattintott napszilánkok 5’ (2015) 
Daczó Dénes, Berszán Árus György – Rubin Stúdió: Negyedszázad negyedéve 54’ (2015) 
Helyi szervező: Szépvíz Község Polgármesteri Hivatala, Szépvízért Egyesület
 
Siménfalva, Községi könyvtár
Október 23. vasárnap 13.00 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Fébián Andor (rendező), Fábián Kornélia (producer), Farkas Antal (operatőr): Teremtő kéz 30’ (2015) 
Helyi szervező: Községi könyvtár, Unitárius és Református Egyház, Siménfalvi Polgármesteri Hivatal, Marosi Gergely Általános Iskola
 
Borszék, borszéki Kultúrotthon, (Kárpátok utca, 2 szám)
Október 16., vasárnap 17.00 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Helyi szervezők: Borszéki Városi Könyvtár
 
Gyergyószentmiklós, YourLivingRoom, (Testvériság sugárút 9. szám)
Október 17., csütörtök 18.00 óra
Daczó Dénes, Berszán Árus György: Egymásra találva (2016)
Daczó Katalin, Berszán Árus György: Kőrispatak: péntek-vasárnap (2015)
Helyi szervezők: Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ
 
Gyergyócsomafalva, Felső-Nyírkerti Rendezvénycsűr
Október 15., szombat 12.30 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016) 
Helyi szervezők: Polgármesteri Hivatal, Turisztikai Információs és Rendezvényszervező
Iroda.

Élő Szlkelyföld Munkacsoport


TÁMOGASSA ADÓJA
2%-VAL AZ
ÉLŐ SZÉKELYFÖLD
EGYESÜLETET!
CIF: 36825602
Asociatia "Secuimea Vie"
537061 Atia nr. 127,
Jud. Harghita